Kunst op Nienoord

Kunst op Nienoord bruist
13 en 14 oktober 2018

Tijdens de vijftiende editie van de bruisende kunstbeurs Kunst op Nienoord staat niet alleen de museumhal, maar ook het Koetshuis, de Oranjerie en tuin vol met mooie kunst. In totaal zijn er meer dan 150 kunstwerken te bewonderen en rechtstreeks van de kunstenaars te koop. De beurs biedt naast kunst ook demonstraties, workshops, lezingen en poëzie aan. Een evenement om niet te missen.

Kunst op Nienoord is een binnenbeurs met uiteenlopende disciplines; schilderijen en beelden, maar ook foto’s, keramiek, glaskunst, sieraden, gravures en een enkel ruimtelijk werk. Er is ook een buitenaanbod van beelden in de Engelse landschapstuin. Het koetshuis wordt ingericht als atelier met demonstraties tekenen, houtbewerking en boetseren.

Lezing
In de Ridderzaal van de Borg is er op zaterdagmiddag 13 oktober om 14.00 uur een lezing over het raakvlak van restauratie en kunstschilderen” door Rudolph Algera.

Poëziemiddag
Op zondagmiddag 14 oktober tussen 13.30 en 15.30 uur is er de poëziemiddag met voordracht van bekende dichters zoals Atze van Wieren, Ria Westerhuis, Are Meijer, Willem Tjebbe Oostenbrink en Tonko Ufkes op het thema “Opstand”. Ook Rsg de Borgen neemt deel aan deze middag. De 4e jaars leerlingen schrijven een gedicht n.a.v. het centrale thema “Opstand”. De drie winnaars dragen hun gedicht tijdens deze middag voor. Daarnaast wordt een aantal leerlingen uitgenodigd om gedichten van Vasalis en Kopland voor te dragen. Deze opdracht is onderdeel van het examen. De middag wordt gepresenteerd door boekhandelaar Daan Nijman.

Kinderworkshop schilderen
Zaterdag- en zondagmiddag is er een kinderworkshop schilderen met Nel Douma van galerie Het Atrium. Aanvang 14.00 uur.

Openingstijden en entree
De tentoonstelling is geopend op zaterdag 13 en zondag 14 oktober van 11.00 uur tot 17.00 uur.
De entreeprijs bedraagt Є 6,00 p.p.
Kinderen t/m 7 jaar zijn gratis; kinderen van 8 t/m 14 jaar betalen Є 3,00
Vrienden van het museum en museumkaarthouders zijn gratis.
Deelname aan de workshop voor kinderen: toeslag van Є 2,00 op de entreeprijs.
Deelname aan de lezing op vertoon van entreebewijs: gratis.
Deelname aan de Poëziemiddag: toeslag van Є 2,00 op de entreeprijs.
Reserveren gewenst via info@museumnienoord.nl

Bereikbaarheid
Museum Nienoord ligt centraal in Noord-Nederland op de grens van Groningen, Friesland en Drenthe. Gelegen aan de A7 15 minuten rijden vanaf de stad Groningen. Eenmaal aangekomen kunt u gratis parkeren op onze ruime parkeerplaats. Zet uw navigatie op Nienoord 20, Leek. U kunt eventueel gebruik maken van gratis vervoer met de elektrokar.

Bekijk hier onze nieuwsbrief over Kunst op Nienoord 2018  (PDF)

Deelnemers
Naam en website
Christiaan T. Afman  •  www.christiaanafman.nl
Randolph Algera  •  www.art-decor.nl
Marjon Beckers  •  www.marjonbeckers.nl
Maarten Burggraaff  •  www.steenbeeld.nl
Gina Bilyam  •  www.ginabilyam.nl
Angelien Coco Martin  •  www.angeliencocomartin.nl
Albert Dubben  •  www.albertdubben.nl
Ewoud Dubois  •  www.adubois.nl
Wiea Duintjes  •  www.wieaduintjer.nl
Anneke Ekhart  •  www.anneke-ekhart.nl
Thea Gerritsen  •  www.theagerritsen.nl
Andries Hogenhuis  •  www.andrieshogenhuis.nl
Janet Klok  •  www.sparkle-sieraden.nl
Willem Komduur  •  www.willemkomduur.nl
Marein Konijn  •  www.mareinkonijn.nl
Bob Krans  •  geen website
Tjeerd Landman  •  www.tjeerdlandman.nl
Mascha de Lange  •  www.inspirationofpets.nl
Judith Mulder  •  www.ju-keramiek.nl
Klaas Jan Mulder  •  www.artstudiomulder.nl
Carolien van Olphen  •  www.carolienvanolphen.nl
Albert Jan Rouwkema  •  www.houtstylist.nl
Marjan van Schaik  •  www.glasatelierbreekbaar.nl
Lonia Schölvink  •  www.lonia.nl
Bertus Seinen  •  www.bertusseinen.nl
Karel Sterk  •  www.karelsterkkeramiek.nl
William v.d. Velde  •  www.kunsteboer.nl
Ellen van Veldhuisen  •  www.helderalsglas.nl
Anneke Verstegen  •  www.annekeverstegen.nl
Wilma van der Vliet  •  www.wilmavandervliet.nl
Gabriëlle Westra  •  www.gabriellewestra.com
Nanny ter Wiel  •  www.nannyterwiel.nl
Trijnie Wubbolt  •  www.trijniewubbolt.nl