Kunst op Nienoord

Kunst op Nienoord | 9 en 10 oktober 2021 | 11.00 tot 17.00 uur

KUNST OP NIENOORD, een boeiend platform voor kunstliefhebbers
Op zaterdag 9 en zondag 10 oktober staan het Koetshuis, Expositiehal en tuin van de Borg en Museum Nienoord in Leek vol met kunst. Tijdens ‘Kunst op Nienoord’ tonen 35 kunstenaars hun mooiste werken in een bijzondere omgeving. U kunt genieten van honderden boeiende kunstwerken, van een glaasje wijn, een frisdrankje of kopje koffie of thee, van kunstboeken en uiteraard ook van de passende entourage. De beurs biedt naast kunst ook demonstraties, workshops en lezingen aan.

Deelnemende kunstenaars

Christiaan Afman ~ www.christiaanafman.nl

Johan van Alteren ~ www.alteren.nl

Atelier de Steengroeve ~ www.atelierdesteengroeve.nl

Joop van Bergen ~ www.joopvanbergen-beeldhouwer.nl

Sylvia Bokkerink ~ www.sylviabokkerink.exto.nl

Herma van Bolhuis ~ www.hermavanbolhuis.nl

Bolt Photoart ~ www.boltphotoart.com

Dik Breunis ~ www.dikbreunis.nl

Lolke van der Bij ~ www.kunstonline.org

Ineke Carolus ~ www.inekecarolus.nl

Angelien Coco Martin ~ www.angeliencocomartin.nl

Marianne van Dedem ~ www.kunstgevoel.com

Bas van Delden ~ www.basvandelden.com

Ewoud Dubois ~ www.dubois.gallery

Peter O. Gerrits ~ www.petergerrits.nl

Els van der Glas ~ www.elsvanderglas.nl

Andries Hogenhuis ~ www.andrieshogenhuis.nl

Linda van Huffelen ~ www.glasuniek.com

Oscar de Jong ~ www.oscarenhilde.com

Els van der Glas: Lepelaar

Jannes Koetsier ~ www.jannes-koetsier.nl

Deirdre Lagas ~ www.keiinkunst.nl

Claudia van de Leur ~ www.cleur.nl

Franzis-Paula Maas ~ www.franzispaulamaas.nl

Sikko Mulder ~ www.sikkomulder.nl

Ingrid Onstenk ~ www.ingridonstenk.nl

Sannie Oppelaar ~ www.sannieoppelaar.nl

Margot Ritman ~ www.margotritman.nl

Aldrik Salverda ~ www.aldriksalverda.nl

Marjan van Schaik ~ www.glasatelierbreekbaar.nl

Carla Stamsnijder

Gert Tabak ~ www.gerttabak.com

Harry Tuinman ~ www.fl ickr.com/photos/harryexpo

Marjan Venhuizen ~ www.marjavenhuizen.nl

Nanny ter Wiel ~ www.nannyterwiel.nl

Aly van der Woude ~ www.galeriezeven.nl

Foto rechts: Lepelaar van Els van der Glas

Beleving
Bij uw bezoek heeft u gelegenheid kennis te maken met de kunstenaars zelf. Zij vertellen u graag over hun passies, denkbeelden, werkwijzen en meer. U kunt genieten van hun werken en van hun gedrevenheid en ideeën. De werken zijn rechtstreeks van de kunstenaars te koop.

Demonstraties
Het Koetshuis is ingericht als Atelier waar demonstraties steenbewerking, schilderkunst, beeldhouwen,  Sumi-e Japanse inkt schildering op rijstpapier worden gegeven.

Lezing
De graficus Aldrik Salverda uit Kiel-Windeweer geeft tijdens Kunst op Nienoord op zaterdag en zondag een lezing over de geschiedenis en werking van de grafische technieken die hij gebruikt: zeefdruk, houtdruk, lithografie en carborundumdruk. Aan de hand van zijn eigen werk zal hij verschillende technieken demonstreren. Daarnaast toont hij grafisch werk van kunstenaars voor wie hij tijdens de afgelopen 35 jaar, prenten heeft geproduceerd en uitgegeven. Op zaterdag- en zondagmiddag van 14.00-14.45 uur kunt u de lezing gratis bijwonen in de Oranjerie van het museum.

Openingstijden en entree
De tentoonstelling is geopend op zaterdag 9 en zondag 10 oktober van 11.00 uur tot 17.00 uur.
De entreeprijs bedraagt € 6,50. Kinderen t/m 7 jaar gratis; kinderen van 8 t/m 14 jaar betalen € 3,50.
Vrienden van het museum en museumkaarthouders hebben gratis toegang.

Bereikbaarheid
Museum Nienoord ligt centraal in Noord-Nederland op de grens van Groningen, Friesland en Drenthe. Gelegen aan de A7, 15 minuten rijden vanaf de stad Groningen. Eenmaal aangekomen kunt u gratis parkeren op de ruime parkeerplaats. Zet uw navigatie op Nienoord 20.

Deelnemers aan het woord

Ewoud Dubois: “Dit jaar bij Kunst op Nienoord laat ik werken zien die met acrylverf zijn geschilderd op jute. Het doek is heel grof en bewerkelijk. Echter het effect dat ontstaat is pastelachtig en subtiel. Omdat de achtergrond het doek zelf is is dit zeer geschikt voor portretten.”
~
Gert Tabak neemt voor het eerst deel. “Op het kunstzinnig vlak werk ik graag in verschillende disciplines. Eén daarvan is het maken van bronzen beelden. Mijn fascinatie is ‘opgravingen uit de oude Griekse en Romeinse tijd’. Vaak worden marmeren beelden in stukken uit de grond gehaald. In die brokstukken zijn lichaamsdelen van het oorspronkelijke beeld vaak nog duidelijk zichtbaar. Mijn bronzen zijn geen afgietsels van die vindsels, maar ontsproten aan mijn fantasie. Op zichzelf staand hebben de bronzen ‘overblijfselen’ een geheel eigen beeldtaal gekregen. Door alleen maar dat ‘brokstuk’ te zien geef je een geheel eigen interpretatie aan het beeld. De bronzen worden gegoten in een zeer kleine oplage van drie tot acht. Door wisselende patins en een andere sokkel te gebruiken hebben ze toch een heel eigen karakter.”


Museum Nienoord
Nienoord 1
9351 AC Leek
0594-512260
info@museumnienoord.nl
www.museumnienoord.nl 

Kunstenaars kunnen zich niet meer aanmelden voor deelname aan de beurs.

Nieuwsbrief

Lees hier de Nieuwsbrief van december 2020.

Dubbelklik voor vergroting.
NB: Correctie op het adres van Museum Nienoord in de Nieuwsbrief:
Postcode 9753 AC moet zijn 9351 AC